Total 30 - www.lidagreen.de

Dieta Total 30: 30denní reset pro zdraví

Dieta Total 30 je 30denní dieta pro zdraví, kterou v roce 2009 vytvořili Melissa a Dallas Hartwigovi. Tato dieta je známá tím, že se zaměřuje na celé, nezpracované potraviny a na 30 dní vylučuje potenciálně zánětlivé potraviny. Níže vám vysvětlíme základy diety Total30 a podělíme se o několik vzorových jídelníčků, které vám pomohou začít.

Základy diety Total30

Dieta Total30 je 30denní program, který se zaměřuje na celozrnné, nezpracované potraviny a vyřazení potenciálně zánětlivých potravin po dobu 30 dnů. Dieta zahrnuje vyhýbání se obilovinám, mléčným výrobkům, luštěninám, zpracovaným potravinám a přidaným cukrům po dobu 30 dnů. Po uplynutí 30 dnů lze tyto potraviny do jídelníčku postupně znovu zařadit a sledovat, jak na ně tělo reaguje.

Výhody diety Total30

Potenciálních přínosů diety Total30 je celá řada, mimo jiné tyto

Zlepšení trávení: Vyloučením potenciálně zánětlivých potravin může dieta Total30 pomoci zlepšit trávení a snížit nadýmání a další trávicí problémy.

Více energie: Dieta Total30 se zaměřuje na celozrnné, nezpracované potraviny s vysokým obsahem živin, které mohou pomoci zvýšit hladinu energie a snížit únavu.

Méně zánětů: Dieta Total30 vylučuje potenciálně zánětlivé potraviny, jako je cukr a zpracované potraviny, což může přispět ke snížení zánětů v těle.

Hubnutí: Dieta Total 30 má přirozeně nízký obsah kalorií a zaměřuje se na celozrnné a nezpracované potraviny, což může podpořit hubnutí.

Příklady jídelníčku diety Total 30

Níže uvádíme několik příkladů typického dne diety Total 30:

Snídaně:
30 minut: míchaná vajíčka se smaženou zeleninou a avokádem.
Sladký bramborový nákyp s krůtím masem a špenátem
Pudink z chia semínek s kokosovým mlékem a čerstvými bobulemi

Oběd:
Grilované kuřecí maso se zeleninovou směsí, okurkou a avokádem.
Krůtí salátové rolky s plátky rajčat a okurky
Cuketové těstoviny s domácí rajčatovou omáčkou a mletým masem

Večeře:
Grilovaný losos s pečenou zeleninou a sladkými bramborami
Hovězí pečeně s brokolicí, žampiony a květákovou rýží
Pečené kuře s růžičkovou kapustou a pyré ze sladkých brambor

Svačinky:
Jablečné plátky s mandlovým máslem
Vařená vejce
Zeleninové crudités s domácí rančerskou omáčkou

Závěr

Dieta Total30 je 30denní restart pro vaše zdraví, který se zaměřuje na celozrnné, nezpracované potraviny a vyloučení potenciálně zánětlivých potravin po dobu 30 dnů. S příklady jídelníčků uvedenými v tomto článku můžete začít svou cestu s dietou Total30 a využívat mnoha potenciálních výhod tohoto způsobu stravování.

Viz také 90denní dieta